SVETOVNI DAN BREZ ZAVRŽENE HRANE v enoti Pastirček

24.4.2023 je svetovni dan brez zavržene hrane. V enoti Pastirček smo temu dnevu posvetili pretekla dva tedna. Vsaka skupina se je tega lotila po svoje.

Skupina Dinozavri 5 – 6 let je vsak dan merila količino zavržene hrane sproti beležila na plakat. Veliko smo se pogovarjali o tem kaj narediti, da bo zavržene hrane čim manj in hkrati ugotavljali katere hrane zavržemo največ.

Ker so nam pri malici ostajale banane smo v vrtcu naredili Bananine kroglice. Najprej smo se pogovorili o p postopkih priprave in primerni higieni.  Otroci, so od doma prinesli predpasnike. Ko so bili ustrezno pripravljeni je vsak otrok sam naredil svojo bananino kroglico in jo pojedel.

RECEPT:

  • tri zelo zrele banane
  • 300g piškotov
  • kokos za okrasitev

POSTOPEK IZDELAVE:

Zrele banane pretlačimo z vilico, piškote zmeljemo in dodamo banani, premešamo in zgnetemo ter oblikujemo kroglice, ki jih povaljamo v kokosu.

Dober tek vam želimo DINOZAVRI s Tino, Marjeto in Marušo.