Gozdne dogodivščine pri Pikapolonicah – enota Mojca

Pretežno smo gozd spoznavali preko prinešenih gozdnih materialov v igralnici in raziskovali drevesa v bližnji okolici. Na gozdnem robu in v gozdu smo z vsemi čutili doživljali gozdne rastline ter male drobne živali ter se igrali v gozdni igralnici. Na temo gozdnih živali smo si ogledali gozdne zgodbe gledališča kamišibaja, didaktične risanke serije Tako zraste pa so nas vzpodbudile k razširitvi naravnega okolja ter povezavi s temo odpadkov. Na temo gozdnega bontona smo izdelali gozdni plakat. Uživali smo užitne divje rastline- plodove gozdnih jagod,….  Srečali smo se tudi z gozdarjem in spoznali, da tudi ljudje poskrbimo za gozd. V skupini imamo mizarje, ki so nas oskrbeli z lesom in lesenim kamišibajem, kar je bila iztočnica za pogovore o dobrobiti lesa in o lesenih izdelkih. Na ravni 2-3-letnih otrok smo tako usvojili osnovno bogastvo, ki nam ga ponuja gozdni prostor. 

KLAVDIJA ZAJEC BOBNAR, BERNARDKA BRZIN