TEDEN OTROKA KOSOBRIN

PONEDELJEK

OBISK GASILCEV PGD ŠT. JURIJ

TOREK

POVEJ MI PRAVLJICO, OBISK MAMICE

SREDA

KOSOBRINOVO GLEDALIŠČE, OTROCI ZA OTROKE

ČETRTEK

VAJA EVAKUACIJE IN TELOVADNA URICA V TELOVADNICI

PETEK

POHOD PO OKOLICI VRTCA

UTRINKI

V TEDNU OTROKA SE JE DOGAJALO:

Tudi v vrtcu Kosobrin smo obeležili teden otroka tako kot se za vrtec spodobi. Glavno besedo so dobili otroci, vzgojiteljice pa smo stopile na stran in jim pustile si pričarati kar največ lepih spominov na teden, ki je bil pred nami. Takoj v ponedeljek smo odšli na obisk v PGD Št. Jurij in si skupaj z gasilko Marjo, ogledali kako poteka dan pri gasilcih in kaj je potrebno storiti, ko se v gasilnem domu oglasi sirena. V torek nas je obiskala Izabelina mama in nam v pravljični sobi prebrala pravljico. K nam pa je prišla tudi mamica od Zale in nam predstavila inštrument, prečno flavto, in zaigrala kar nekaj otroških pesmic. V sredo smo si pripravili prostor in otroci so nastopali otrokom. Imeli smo različne plesne nastope, veliko pevskih, med vsemi pa tudi baletni nastop sestrice in bratca. V četrtek je sledilo telovadno dopoldne in poskusna vaja evakuacije. Oglasila se je sirena in mi smo v copatih, v koloni, mirno in pogumno zapustili vrtec in ostali nepoškodovani. V petek na lep sončni dan pa smo se z Branko na čelu odpravili na pohod. Vodila nas je po gozdni poti, čez manjši tolmunček, po travnatem bregu, do čudovite jase, kjer smo se naužili svežega zraka. Dišalo je po travniških zeliščih, ki so se kopala v soncu. Bil je čudovit teden. Sklenili smo, da bo tudi vsak naslednji teden – teden za nas –velike in majhne otroke.