MISIJA: ZELENI KORAKI

MISIJA 1: NAŠI ZELENI KORAKI – MI SMO JUNAKI

Aktivnosti:

• Sodelovanje v Evropskem tednu mobilnosti, 16.‒ 23. september 2023 in nadaljevanje aktivnosti v celem šolskem letu.
  • Dnevnik/beleženje: kako otroci oziroma mladi prihajajo v vrtec/šolo/fakulteto (katera prevozna sredstva uporabljajo peš, skiro, kolo, poganjalci, javni prevoz, delitev prevoza)?
  • Katera prevozna sredstva so (bolj) zelena in katera manj? Zakaj? Kako pridobimo vire, ki jih poganjajo?
  • Kakšen je (zeleni) promet v našem kraju? Kako bi lahko bil bolj zelen?
  • Načrt in izvedba ukrepov za skupino za boljše potovalne navade (spodbujanje, da pridejo v vrtec ali šolo večkrat peš, s kolesom itd).
  • Vprašalnik o potovalnih navadah zaposlenih, staršev, v kraju.
  • Kdo skrbi za prometno varnost (prometniki, starši, komunalno podjetje)?
  • Proučevanje, kako zelena je okolica prometnih poti v kraju?
  • Povezava/sodelovanje z občino, knjižnico, komunalnim podjetjem, prometniki in drugimi organizacijami za skupno izvedbo aktivnosti.

NAGRADNI NATEČAJ:

Skupina otrok pripravi likovni izdelek (risbe, makete, posterje, 3d skulpture, ki ponazarjajo njihove aktivnosti, literarni izdelek.

Izdelke in poročila za nagradni natečaj pošljite do 1. aprila 2024 na e-naslov: info@ekosola.si (s pripadajočimi prilogami – foto in drugim materialom)