Znanje o gozdovih – LEAF (enota Kekec spodnji hodnik)

GOZD JE MOJ PRIJATELJ

V skupini smo se celo leto veliko gibali in se posvečali zdravemu načinu življenja, zato smo se velikokrat odpravili v gozd na sprehod, ki je blizu našega vrtca, kjer smo se igrali, sprostili in se nadihali svežega zraka. Gozd je postal naš prijatelj.

Izdelali smo plakat z gozdnim bontonom, kjer smo zapisali vse dogovore, ki smo se jih držali, da gozd ostane čist, varen in nespremenjen.

V gozdu smo naredili gozdni poligon, iz gozdnega naravnega materiala in se gibali po različnih postajah (hoja po hlodih, preskakovanje ovir, tek med drevesi itd.).

Spoznavali smo iglavce in listavce, spoznavali smo gozdno podrast in med listjem raziskovali majhne gozdne živali.

• Majhne gozdne živali smo si ogledali pod mikroskopom.
  • Nabirali smo gozdne plodove in vejice ter iz njih gradili, ustvarjali, oblikovali in se igrali igro vlog.
  • Tiskali in sušili smo gozdne liste.
  • Risali smo najljubše drevo in preslikavali drevesno lubje.
  • Drevesa smo objemali in merili.
  • Ležali smo v listju pod krošnjami dreves ter miže prisluhnili zvokom gozda.
  • Igrali smo se gibalne in rajalne igre.
  • V skupini smo bili vključeni v bralni projekt Bralni palček, zato smo v gozdu za Bralnega palčka izdelali hišice iz gozdnega naravnega materiala.
  • Igrali smo se na gozdnih igralih.
  • V gozdu smo se sproščali, peli pesmi, brali knjige in meditirali.
  • Z otroki smo gozd raziskovali, v raziskovanje smo vključili tudi tehnike aktivnega učenja, izdelali smo različne plakate, si pregledali knjige in slikovni material.

Naučili smo se, da nam narava in gozd lahko data veliko energije in sproščenosti. V gozdnih aktivnostih smo zelo uživali, povezali smo se kot skupina in s skupinskim delom poglobili medsebojna prijateljstva.

Prispevek pripravili: Petra Potokar in Ivana Štulac