Zasadimo gredico, pripravimo veselico… (enota Kosobrin)

Kosobrinčki smo se po prvomajskih počitnicah vrnili čili in dobre volje. Če smo mesec april zaključili z obiskom žabic z Radenskega polja, smo mesec maj začeli z urejanjem gredic in pripravo sirupa iz smrekovih vršičkov.

Naši čutni poti smo dodali novo dimenzijo. Od sedaj bomo poleg tipa, vida, sluha, vonja trenirali tudi okus. Del čutne poti smo izpraznili, jo napolnili z zemljo, jo oplemenitili, ter vanjo zasadili: fižol, bučke, koruzo, sončnice in kamilice.

Med delom smo opazili velike mravlje, med igračami našli pravo lačno gosenico, na travniku velikega pajka, v potočku pa se je naselila želva. Naš seznam ptic, ki so obiskale našo ptičjo opazovalnico pa je tudi vedno daljši … obiščeta nas dve sinički, vrabčki, celo detelj. Opazili smo štorklje in kanjo ter črnega kosa.

Polni obetov za dobro letino se že veselimo novih dogodivščin. Ena iz med njih bo tudi veselica. Priprave potekajo o nadaljnjem dogajanju pa boste tudi obveščeni.

Zapisala Karmen Gojič