Pomladna dogajanja v enoti Mojca

Meseca marca končno pride pomlad in v enoti Mojca smo jo prijazno pozdravili s petjem ob kitari in kahonu v Slončkovi igralnici.

Aprila smo v enoto povabili knjižničarko Rebeko, ki je najmlajšim otrokom s pomočjo lutk povedala kratko prirejeno lutkovno igrico po ruski pravljici Zajček in repa. Knjižničarka je otrokom prinesla tudi zanimive slikanice, da smo jih skupaj prebirali in si jih ogledovali, tudi tipali ter preizkušali zvoke na zvočnih slikanicah. Otroci so s slikanicami lepo ravnali in so si jih z zanimanjem ogledovali.

V ponedeljek, 22. 4. 2024 smo obeležili svetovni dan Zemlje s čistilno akcijo in lepo uredili okolico vrtca. V sredo, 24. 4. 2024 smo se pridružili Vseslovenskemu petju s srci ter tudi mi veselo peli ob igranju dveh kitar na kateri sta nas spremljali dve sodelavki.

Vsako leto otrokom vzgojiteljice na njim primeren način predstavimo dvoživke. Tudi letos je bilo tako, saj so otroci lahko pobliže spoznavali navadnega pupka ter še nekaj majhnih zelenih žabic.

V enoti Mojca se že veselimo zanimivih dejavnosti v naslednjih mesecih.

Zapisala: vzgojiteljica Vida Kastelic