TEDEN OTROKA – KEKEC SPODNJI HODNIK

FIT IGRALNICE

SADNI ŽIVŽAV – tržnica na prostem, sadna nabodala, limonada, smutiji,…

OBISK PRVOŠOLCEV

OBISK IN OGLED SMETARSKEGA VOZILA

OBISK UPOKOJENKE DARJE MAROLT – harmonika z lutkami

UTRINKI

Teden otroka je vsako leto z različnimi slogani v prvi vrsti namenjen otrokom. In prav je, da jim takrat ponudimo dejavnosti, ki so namenjene samo njim in samo za njih.

Teden smo v enoti Kekec Spodnji hodnik začeli z glasbo in petjem. Obiskala nas je upokojenka Darja Marolt, ki je s seboj prinesla svojo harmoniko. Po garderobi so zazvenele otroške pesmi, ki smo jih skupaj prepevali ob animaciji ročnih lutk.

Ker otroci gibanje obožujejo, smo organizirale fit deževne igre. Ponoči je močno deževalo, tako da so luže na igrišču ostale, kljub temu da se je dopoldne že kazalo sonce. Pripravile smo različne dejavnosti z vrvmi – med igrali smo napeljale pajkovo mrežo, prek katere so otroci plezali, držale smo vrvi, pod katerimi so se otroci plazili, jih preskakovali, najbolj zanimiv pa je bil tek pod vrtečo se vrvjo.

Proti koncu tedna smo skupaj z otroki pripravili Sadni živžav, kar je tudi letošnje vodilo enote, saj smo v enoti same »sadne« skupine – Limonce, Maline, Borovnice, Češnje, Jagode in Lubenice. Otroci so pomagali pripraviti sadne izdelke – limonado, sadni smuti iz gozdnih sadežev, jabolčne lizike in sadna nabodala, ki smo jih potem prodajali na sadni tržnici. Vsak otrok je dobil dva »denarčka«, s katerim si je lahko kupil dva sadna izdelka. Ni kaj, garderoba se je spremenila v pravo tržnico z besedami vzgojiteljic: »Čisto sveža limonada! Okusen smuti! Najboljše lizike! Sadna nabodala z dodano čokolado!«. Otroci so bili navdušeni in se posladkali s sadjem v malo drugačni, a še vedno zdravi obliki.

V petek pa je bil pomemben zaključek našega tedna, saj nas je obiskal smetarski avto. Dnevno ga otroci spremljajo na igrišču, zdaj pa smo ga z vznemirjenjem pričakali, saj je prišel samo k nam. Ogledali smo si, kako izprazni kanto, potem pa je lahko čisto vsak otrok splezal v tovornjak in postal pravi voznik.

Teden je minil, spomini bodo ostali, najpomembneje pa je, da so otroci med vsemi aktivnostmi še vedno imeli čas za svojo igro in podoživljanje dogodkov.

strokovne delavke enote