MNOŽIČNI TEK OTROK VRTCA KEKEC SPODNJI HODNIK

Množični tek otrok s sloganom ”Začni mlad, tekmuj pošteno” je tudi letos potekal v enoti Kekec, spodnji hodnik, ki ga organizira Atletska zveza Slovenije. Ker se vsi zavedamo pomena zdravega načina življenja in kako pomembno je ozaveščati tudi otroke, jih spodbuditi pri prvih atletskih korakih, se je vseh šest skupin, 26. septembra podalo na tek po igrišču našega vrtca Kekec. Sprevod je spremljala slovenska himna in himna našega vrtca – Kekčeva pesem. Skupaj smo zakorakali in se pripravili na tek. Starost pri nam ni ovira za gibalne aktivnosti, tako so se teka udeležili tudi naši najmlajši otroci. Tekli smo v skupinah in sicer krožno, ob tem pa je vsako skupino spremljala dotična glasba. Seveda nismo pozabili na navijanje, bili smo opremljeni z zastavami in simboli skupin. Vsak otrok je pritekel uspešno na cilj in ob koncu prejel medaljo za uspešno opravljen množični tek. Imeli smo čudovito, športno in množično vzdušje.

Nekaj utrinkov s teka si lahko ogledate na fotografijah.

Zapisala: Patricija Steklačič