Hrana ni za “TJAVENDAN” tudi med prazniki

Kot veste je naš vrtec vključen v različne projekte Ekošole, med katerimi je tudi “Hrana ni za tjavendan”. V vrtcu se zelo trudimo zmanjševati ostanke ter zavrženo hrano. In zaenkrat smo na dobri poti.

S sestavinami in tudi čistimi ostanki hrane se da marsikaj začarati in pričarati, zakuhati in zapeči, zato vas v vrtcu prosimo, da nam pošljete kakšne recepte “reciklirane kuharije”, ki jih bomo objavili in tako razširili. Veseli bomo tudi fotografij kako prigrizke ali pojedine pripravljate s svojimi otroki. Dobrodošle bodo tudi ideje ter izkušnje (pra)babic in (pra)dedkov.
Prispevke bomo zbirali do sredine januarja (15. 1. 2023), zato lahko vključite tudi to, kako ste porabili čiste ostanke novoletnega praznovanja.

Prispevek pripravili: Klavdija Zajec Bobnar in Taja Ožbolt Ilaš

RECEPTI ZA RECIKLIRANO KUHARIJO:

 1. RIBJI NAMAZ (Ruben, 2 leti)
 2. CALENTADO (Ruben, 2 leti)
 3. ŠNITE (Jan Kobal)
 4. POLPETI IZ RIŽOTE (Tim (2 leti) in Maj (4 leta))
 5. ŠNITE Z BANANO IN MEDOM (Tim (2 leti) in Maj (4 leta))
 6. QUESADILLE (družina Zupančič)
 7. RECIKLIRANI NJOKI (Ditka Klara Bolte)
 8. RIŽEV NARASTEK (družina Vidic Mandelj, deklica Luša)
 9. PRŽENICE (družina Čergić)
 10. KRUŠNE DROBTINE (družina Onič, deklica Ula)
 11. INJINE ŠNITE (družina Bogdanovič, deklica Inja)