Vzgojni izzivi kot priložnost

Skupini Srčki in Pikapolonice iz enote Mojca smo k sodelovanju na roditeljski sestanek povabili našo svetovalno delavko Petro Prevec. Po uvodnem pozdravu svetovalne delavke Petre Prevec ter predstavitvi namena delavnice s poudarkom bistvenih razvojnih značilnosti 2-3-letnih otrok, smo prešli na tehniko Viharjenja možganov, kjer smo za uvod prisotni podali nekaj vsakdanjih izzivov in reševanje le-teh v našem vsakdanu. Za sprostitev nam je Petra Prevec predstavila eno od umiritvenih vaj Potovanje prstov po dlani, saj so tovrstne igre zelo primerne tudi za umiritev otrok v primerih razvojne trme

Razdeljeni po omizjih smo v 3 skupinah imeli starši ter vzgojiteljice konstruktivne pogovore o naših izkušnjah na predlagane teme s strani staršev, ki družinam predstavljajo vzgojne izzive: spanje, odvajanje od plenic ter preklinjanje. Po diskusiji za omizji je Petra Prevec povzela in strokovno nadgradila posamezne tematike in jih osvetlila s praktičnega vidika. Vsi smo se obogatili z izkušnjami dobre prakse, za kar gre posebna zahvala prav Petri Prevec.

V imenu strokovnih delavk: Klavdija Zajec Bobnar