Praznični december v enoti Mojca

V naši enoti smo se že v drugi polovici meseca novembra pridružili akciji Božiček za 1 dan.

Sledilo je krašenje igralnic in celega vrtca s pravljičnimi hišicami, smrečicami in čarobnimi lučkami. Na hodnik smo postavili leseno smrečico, ki so jo otroci okrasili s papirnatimi okraski, ki so jih doma ustvarjali skupaj s starši ob 70 letnici VVZ Kekec Grosuplje. Praznična glasba, ki se je slišala preko zvočnikov, nas je spremljala že pred zajtrkom.

Tekom decembra so si otroci lahko ogledali tri zgodbe preko kamišibaja: Hišica v gozdu (Klavdija Zajec Bobnar), Hiška majhna kot miška (Julia Donaldson) in Babica Zima (ruska ljudska pravljica). Otroke je obiskal in obdaroval tudi dobri mož Božiček. Ustvarjali so še voščilnice za starše, ena skupina je imela ustvarjalne delavnice s starši, praznovali smo prihod zime in se predvsem veliko igrali. Zadnji teden v letu so najstarejši otroci v enoti obiskali mlajše otroke in jim prepevali pesmice ter pripovedovali deklamacije. Leto smo razigrano in praznično zaključili s slavnostnim kosilom ter z druženjem ob glasbi in plesu.

                                                          Za enoto Mojca zapisala Vida Kastelic, dipl. vzg.