POZDRAVLJENA POMLAD v enoti Kekec – novi del

“PREBUDILE” SO SE PRVE CVETLICE, ZASLIŠALI SMO PTIČJE PETJE, PRVI SONČNI ŽARKI SO NAS POŽGEČKALI PO LICU… VSE TO JE NAZNANILO ZAČETEK POMLADI IN V ZNAMENJU TE SMO PRIPRAVILE POMLADNE DELAVNICE.

Očki, mamice, dedki in babice so ustvarjali skupaj z otroki iz skupin MIŠKE, VLAKI in RIBICE. Pripravile smo jim različne dejavnosti v katerih so se urili v ročnih spretnostih in se prepustili svoji domišljiji.

Ustvarili so:

  • piščančke iz krep papirja,
  • čebelice iz kinder jajčkov,
  • zajčke, kokoške in metulje iz tulcev,
  • narcise iz rumene lepenke

Barvali so rožice iz das mase z vodenimi, tempera in akrilnimi barvami.

Izdelke so veseli in nasmejani otroci odnesli domov, nekaj rožic pa so obesili na veje v garderobi in tako je zacvetelo tudi naše “drevo”. Že pred delavnicami pa smo pomlad spustili še v naše igralnice ter okna spremenili v cvetoče travnike narcis in drugih pisanih rožic, ki so popestrile še preostale prostore našega vrtca.