“MAMA, kje so moji copati”

Tako nekako je odmevalo na spodnjem hodniku vrtca Kekec, ko so se otroci iz skupine Netopirji pripravljali na gledališko predstavo MUCA COPATARICA, katero so v začetku marca, v dvorani Mestne knjižnice Grosuplje, ponosno zaigrali svojim mamicam, očkom, sovrstnikom, babica, dedkom itd.

Otroci iz Netopirjeve igralnice so v projektu Od knjige do gledališke predstave spoznali poklic pisatelja, različne zgodbe slovenskih avtorjev in vlogo scene ter igralcev v gledališki igri.

Skozi sam projekt so se veliko igrali, zabavali, se preizkusili v različnih vlogah, pripravljali sceno in rekvizite, vadili igro po lastnem izboru ter nastopili v pravi gledališki igri, ki so jo sami snovali, s pomočjo vzgojiteljic.

Ker otroci jeseni odhajajo v šolo, jim je bil nastop na odru dobra popotnica za premagovanje treme pred nastopanjem, kar jim bo v šolskih klopeh prišlo še kako prav.