PRAZNOVANJE V ENOTI TINKARA

DOGAJANJE OB PRAZNOVANJU 70 LET VRTCA KEKEC V ENOTI TINKARA

DEJAVNOSTI, KI BODO POTEKALE V TEDNU 27. 2. – 3. 3. 2023

• ustvarjanje (praznično drevo s 70 cvetovi – v garderobi; izdelava cvetov na del ograje pred vrtcem; želje Kekcu – mavrica mehurčkov; izdelava cvetlic – šopek Kekcu),
  • petje Kekčeve pesmi,
  • voščila,
  • dejavnosti po željah in predlogih otrok.

SKUPNI PRAZNIČNI DAN V VRTCU TINKARA – PREHAJANJE OTROK PO ODDELKIH (6. 3. 2023)

• FIT DELAVNICA – Jožica Koleša, Sabina Pucihar,
  • FRIZERSKA DELAVNICA – Ljudmila Zidar, Helena Hočmar,
  • PLESNA DELAVNICA – Helena Ferjan, Simona Horvat,
  • DELAVNICA POSLIKAVE OBRAZA – Nevenka Kocijančič, Jerneja Groznik,
  • DELAVNICA RAJALNIH IGER – Irena Holozan, Boža Babšek

Za zaključek praznovanja pred vrtcem zapojemo še Kekčevo in rojstnodnevno pesem.

V torek, 7. 3. 2023 zaključimo praznovanje z lutkovno predstavo Pod medvedovim dežnikom v telovadnici O.Š.L.A. Grosuplje za vse otroke iz vrtca Tinkara (zaigrale vzgojiteljice).

NA PRAZNOVANJE 70. ROJSTNEGA DNE VVZ KEKEC SMO SE V VRTCU TINKARA PRIPRAVLJALI Z VELIKO MERO USTVARJALNOSTI

Izdelovali smo eko rože, ki smo jih z volno ali bombažno prejo prepletali na plastično embalažo. Nastale so prelepe rože, s katerimi smo okrasili notranjost vrtca in ograjo zunaj vrtca.

Želje, ki so jih otroci izrekli vrtcu, so kot milni mehurčki pobožali in povabili vsakega obiskovalca.

Vsak oddelek se je posebej pripravljal na praznovanje.

Sončki so oblikovali torto v praznično okrašenem kotičku za rojstni dan.

Zvezdice so Kekcu v kotičku s torto naredili darilo, ki so ga okrasili z risbicami želja.Za 70. rojstni dan so nastopali z  bogatim programom. Nastop s petjem, plesom, izštevankami sta popestrila glasbenika s harmoniko in bobni.

Na dan praznovanja pa so si otroci urejali frizure v frizerskem kotičku, plesali ob glasbi, se igrali rajalne igre in banse, si poslikavali obraz ter se razgibali v fit delavnici.

Za zaključek pa smo se vsi otroci in odrasli zbrali na igrišču, kjer smo zapeli Kekčevo in rojstno dnevno pesem.

70. rojstni dan bomo ohranili s prijetnimi doživetji.