PRAZNOVANJE V ENOTI KEKEC- spodnji hodnik

NAŠ VRTEC PRAZNUJE 70 LET

»Vse najboljše za te, vse najboljše za te, vse najboljše dragi vrtec, vse najboljše za te!«, je v ponedeljek dopoldne ob sijaju mini »vulkančkov« odmevalo v naši garderobi, ko smo Polžki, Sovice, Metuljčki, Netopirji, Levi in Kiti zapeli našemu vrtcu. Vsaka skupina mu je narisala praznične torte, izdelala en kos papirnate torte, ki smo jo slavnostno združili v celoto. S tem smo simbolično pokazali, da smo skupaj močnejši in ustvarjalnejši. Z odtisi rok, lepimi željami vrtcu (pri čemer so nam pomagali tudi starši) in prazničnimi zastavicami smo si okrasili vrtec. Poskrbeli smo za urejene frizure, poslikavo obraza in ob rajanju počakali na ponedeljkovo slavnostno kosilo.

Po igralnem dnevu smo vrtcu posadili cvetlice v 70 škorenjčkov, ki bodo krasili naš vhod v vrtec. Otroci so hitro ugotovili, kako zabavno je delo z zemljo in kako nežen moraš biti z rastlinami. Zasajeni škorenjčki pa že ponujajo nadaljnje raziskovanje.

Ob tem se iskreno zahvaljujemo Vrtnarstvu Frbežar iz Malega vrha pri Šmarju Sap, Vrtnariji Zeleni gaj iz Cikave pri Grosuplju, Kmetijski zadrugi Grosuplje in Vrtnemu centru Kalia – Semenarna Ljubljana, poslovalnica Rudnik za podarjene cvetlice, zelenje in zemljo.

Strokovne delavke smo otroke presenetile z gledališko igro Zrcalce (G. Vitez), po kateri smo skupaj ugotavljali, čigavo je bilo najdeno zrcalce. Seveda so otroci pokazali svojo pripadnost in je vsaka skupina izbrala svojo vzgojiteljico.

Celotedensko praznovanje smo zaključili sladko – s Kekčevo kavarnico in čokoladnico. Kaj je slajšega, če s kuponom dobiš sadje na palčki, oblito s čokolado, Pehtin ledeni čaj ali Kekčev babyčino. Zabava bi trajala še dolgo do kosila, a nas je pregnala spomladanska nevihta.

Zapisane želje otrok in staršev vrtcu ob 70. letnici, ki krasijo naš hodnik ob barvnih odtisih rok naših otrok:

»Vrtcu želimo še veliko tako krasnih in srčnih vzgojiteljic.«

»Da se imate še naprej tako radi.«

»Da se imate še naprej tako radi in da boste vsi čimbolj zdravi.«

»Da boste tako kot do sedaj naše korenjake z malimi koraki vodili k velikim zmagam!«

»Da ostanete veseli.«

»Da bi dobil novega velikega brata – nov vrtec.«

»Da bo imel večkrat torto.«

»Da bo velik.«

»Vse najboljše bi mu želela, pa da se imamo lepo.«

»Še več nasmejanih obrazkov (še kakšen oddelek več).«

»Da boš vesel in srečen.«

»Želimo ti, da bi še veliko otrok hodilo v vrtec.«

»Želimo ti velikooo torto in velikooo svečk.«

»Da boš lep, čist in da bodo vsi lepo skrbeli zate.«

»Veliko nasmejanih dni.«

»Da se bodo vsi otroci imeli lepo.«

»Vse najboljše, dragi vrtec.«

»Da bi otroci in vzgojiteljice bili srečni v vrtcu.«

»Želim, da dobiš novo telovadnico.«

»Vrtcu želim lep dan za rojstni dan.«

»Rad pridem v vrtec, želim ti nova igrala.«

»Želim da si zdrav, imamo te radi.«

»Vse najboljše vrtec, želim ti lep dan.«

»Želimo ti, da bi te še naprej obiskovali nasmejani otroci, strokovne in srčne vzgojiteljice, kuharice z ravno prav začimbami, hišniki, ki imajo vedno pri roki kladivo, žarnice in grablje, čistilke, opremljene z metlo in smetišnico ter vsi ostali sodelavci z iskricami v očeh.«

»Hvala, ker si me sprejel v svoj vrtec.«

»Jaz se počutim v vrtcu dobro in tudi on naj se počuti dobro.«

»Imej se lepo, ko se mi otroci notri zabavamo (v vrtcu). Upam, da ti ne razmečemo preveč igrač.«

»Želim ti, da še dolgo razveseljuješ otroke.«

»Želim, da me vrtec varuje in bom vsemu kos.«

»Želim mu, da se ima lepo in še dolgo stoji in ima veliko otrok.«

»Rada ga imam.«

»Želim ti, da dobiš še enega bratca ali sestrico.«

»Želim ti, da si še naprej vesel in zdrav.«

»Da boš zdrav.«

»Rada te imam.«

»Imej se lepo na svoj rojstni dan.«

»Bodi zdrav.«

»Da se imamo v vrtcu radi.«

»Želim ti veliko daril in nov vrtiljak na igrišču.«

»Želim, da imaš veliko otrok in veliko zabave.«

»Rad se v vrtcu igram, pojem, plešem.«

»Vse najboljše, želim, da se imaš dobro.«

»Zelo rad hodim v vrtec, nočem, da se podre.«

»Dragi vrtec, želim, da si srečen in da se imamo zelo lepo.«

»Ljubezni, srčne povezanosti, da se uresniči, kar si zaželim, veliko smeha in zdravje.«