TEDEN OTROKA TROBENTICA

GASILSKI DAN

GIBALNI DAN V TELOVADNICI

DAN KNJIG

GOZDNI DAN

DAN IGRAČ OD DOMA

UTRINKI

V TEDNU OTROKA SE JE DOGAJALO:

Teden otroka smo začeli z vajo evakuacije, s PGD Čušperk. Gasilci so nas seznanili z opremo, njihovim delom, ravnanjem v primeru nesreč, kako se nudi prva pomoč in kako se dogovarjajo s centrom in reševalci.

Naslednji dan smo imeli gibalni dan v telovadnici. Skupaj z otroki smo načrtovali dejavnosti: gibalni igri Noč in dan in Poplava potres, letalo; ples ob glasbi; postavitev poligona: trampolin, tobogan, plezanje na letveniku, hoja po klopi, poskoki v kroge, kotaljenje po blazinah; sprostitev ob glasbi ob pripovedovanju zgodbe.

V sredo so lahko prinesli igrače od doma, katere so predstavili na »Avtorskem« stolu in se z njimi igrali.

Četrtek je bil namenjen knjigi. Otroci so prinesli v vrtec izbrano knjigo. 

Ob lučki smo brali  pravljice, s tehniko aktivnega učenja Pogovor v dvoje so si otroci v parih predstavili  svoje najljubše knjige, si izmenjali svoje ugotovitve, ideje ali misli, oblikovali skupno mnenje in jih »zapisali« na skupni list. Po določenem času so dvojice poročale na “Avtorskem” stolu vsem otrokom v skupini.

Teden otroka smo zaključili z vožnjo kočije po Radenskem polju.