Teden otroka enota Mojca

Globalni cilj- področje Družba:

Doživljanje vrtca kot okolja, v katerem so enake možnosti za vključevanje v dejavnosti in vsakdanje življenje ne glede na spol, telesno in duševno konstitucijo, nacionalno pripadnost, kulturno poreklo, veroizpoved itn.

Dan za raziskovanje: raziskovanje skrivnostnih vrečk in škatel- kaj je notri?

Gibalni dan na dvorišču pred vrtcem ali igrišču- gibalni poligon.

Lutkovna igrica Razbita buča v izvedbi strokovnih delavk enote.

Terapevtski pes na obisku.

PETEK

Glasbeni dan: petje otroških pesmic ob kitari in spremljavi malih ritmičnih instrumentov.

UTRINKI

V TEDNU OTROKA SE JE DOGAJALO:

V vrtcu Mojca smo strokovne delavke za najmlajše otroke pripravile zanimive dejavnosti ob katerih so se tudi učili, zabavali in družili.

V ponedeljek so otroci odkrivali presenečenja, ki so jih čakala v skrivnostnih vrečah in škatlah.

V torek smo se že pred zajtrkom ob glasbi dobro razgibali, nato pa na igrišču nadaljevali z gibalnimi dejavnostmi na poligonu.

V sredo je pozornost otrok pritegnila lutkovna predstava po pravljici Razbita buča, ki smo jo za otroke zaigrale strokovne delavke.

Četrtek je bil za vse nas prav poseben dan, saj sta nas iz Veterinarske ambulante obiskali Petra in Eva Kastelic, ki sta s seboj pripeljali tri kužke pasme pomeranec.

Zadnji dan v tednu smo namenili petju otroških in ljudskih pesmi ter plesu ob zvokih kitare in cajona.