Obisk gasilcev v enoti Mojca

V četrtek, 6. 6. 2024 ob 9.30 uri smo v enoti Mojca izvedli vajo evakuacije pred požarom v kuhinji.

Cilj evakuacije je bil varno evakuirati vse otroke in odrasle iz zgradbe.

Že nekaj dni pred samo vajo smo imeli sestanek zaposlenih v enoti na katerem smo skupaj izdelali načrt vaje evakuacije in si razdelili posamezne naloge. Določili in pregledali smo varne poti za umik iz zgradbe in zbirno mesto. Sledil je pregled tehničnih in drugih morebitnih ovir. K sodelovanju smo povabili tudi gasilce PGD Grosuplje, ki so se našemu vabilu prijazno odzvali. Na vajo smo se dobro pripravili in jo skupaj tudi uspešno izpeljali, saj smo se otroci in zaposleni umirjeno ter varno po evakuacijskih poteh umaknili ven iz vrtca na označeno zbirno mesto na igrišču. Takoj ob znaku za vajo (uporaba raglje), je vodja vaje obvestila gasilce o »požaru« v kuhinji v vrtcu Mojca. Gasilci so takoj prihiteli na pomoč. Pogasili so kraj »požara« in pregledali vrtec. Ugotovili smo, da smo se vsi uspešno umaknili iz vrtca in da ni nihče pogrešan oziroma poškodovan. Za otroke je bilo srečanje z gasilci posebno doživetje, saj so že ob njihovem prihodu zaslišali sireno, si ogledali veliko gasilsko vozilo, gasilsko opremo, obleko, čelado in obutev gasilcev. S pomočjo gasilcev so otroci na dvorišču pred vrtcem izvedli tudi ročno gašenje, kar jim je bilo tudi zelo všeč.

Ob zaključku srečanja smo se gasilcem še prijazno zahvalili za uspešno dolgoletno sodelovanje z enoto Mojca.

                                                                                     Zapisala vzgojiteljica Vida Kastelic