KAMIŠIBARIJE

V MESTNI KNJIŽNICI GROSUPLJE JE ZAŽIVEL FESTIVAL KAMIŠIBAJA POD OKRILJEM VVZ KEKEC GROSUPLJE.

FESTIVAL JE POTEKAL 12. 12 in 13. 12. 2023, PO SLEDEČEM PROGRAMU.

V Mestni knjižnici Grosuplje smo imeli dve prav posebni druženji. V okviru praznovanja 70-letnice našega vrtca VVZ Kekec Grosuplje smo za gledališke sladokusce pripravili dvodnevno doživetje, imenovano Festival Kamišibaja.

Prvo druženje je potekalo v pravljični sobi otroškega oddelka, drugo pa v dvorani knjižnice.

Oba dogodka sta bila domiselno izpeljana s strani vzgojiteljic in kot se spodobi, tudi dobro obiskana z najmlajšimi- predvsem vrtčevskimi otroki.

Za umetniško vodenje festivala je poskrbela vzgojiteljica Taja Ožbolt Ilaš, dodano vrednost dnevom pa so dale ljudske in avtorske zgodbe ter bogata interpretacija nastopajočih vzgojiteljic, ki so mlado  občinstvo vključile tudi s prepevanjem in igranjem na glasbila.

Načrtujemo še več takih dogodkov in vas lepo pozdravljamo ter se Mestni knjižnici Grosuplje ter vam, dragi starši in otroci, zahvaljujemo za vse vaše izrečene spodbude.

Za ekipo vzgojiteljic zapisala: Klavdija Zajec Bobnar