Januar v Kosobrinu

Biti samostojen, misliti s svojo glavo in čutiti s svojim srcem. To je sreča. In tudi vodilna misel, ki nas je popeljala v mesec januar. Kosobrinčki smo se s sloganom VARNI, MOČNI in SVOBODNI odpravili opazovati in raziskovati svet poln občutenj in čustev.

S pomočjo otroških slikanic smo spoznavali osnovna čustva to so veselje, jeza, strah, tudi gnus … in na poti srečali tudi ponos. Ugotovili smo, da ga največkrat doživimo takrat, ko
znamo premagati in razumeti svoja občutja, takrat, ko pomagamo prijatelju in celo takrat, ko naredimo nekaj dobrega za drugega. Kar tako. Da mu pomagamo ali samo polepšamo dan.

Mesec januar nam je postregel z zimskim veseljem. Na zasnežen petek smo si vzeli čas in v miru, tišini, ob lončku toplega, sladkega čaja opazovali kaj se dogaja zunaj. Seveda smo morali pošiljko novega snega dodobra raziskati. V igralnici in zunaj nje.

Ob mrzlih jutrih smo opazili, da nas med jutranjim pozdravom, sosednje kokoške ne razveseljujejo več z njihovim kikiriki … Niti ptic ni slišati. Zaskrbelo nas je kaj se z njimi dogaja. Otroci so naredili načrte in v igralnici je zrastla prava ptičja opazovalnica. Zaenkrat prepoznamo in slišimo sinico. Ravno ta poje tudi Kekcu … O kokoškah pa še vedno ni ne duha ne sluha … Najverjetneje jih zebe …

Opolnomočeni s tem kaj vse naše oči, ušesa tudi usta, nos in prsti zaznajo in opazijo se oziramo v nov mesec, ki prihaja…

Karmen Gojič, enota Kosobrin