HRANA NI ZA TJAVENDAN PRI MIŠKAH

V skupini Miške smo se vključili v projekt Hrana ni za tjavendan. Januarja so otroci raziskovali pot hrane od kuhinje vrtca pa vse do odpadnih zabojnikov. Iskali so tudi načine, kako bi proizvedli čim manj odpadne hrane. Obiskali smo kuhinjo vrtca in spremljali pot našega zajtrka.

 Iz sadja, ki ga otroci niso pojedli pri malici, so otroci naredili sadna nabodala, nekaj pa so ga posušili v sušilcu hrane. Posušeno sadje so pojedli za prigrizek.

Na obisk v skupino sta prišla gospa Kuhla in gospod Polentnik in otrokom prinesla recepte zdravih jedi. V nahrbtniku sta z otroki odšla tudi domov, kjer so skupaj s starši sestavili lasten recikliran recept. Otroci so si ogledali tudi predstavo po zgodbi Pozor! Cvetača prihaja!. 

Napisala: Sara Selan

Foto: Darja Kušar