DECEMBER V ENOTI KEKEC

OGLED RISANKE – KINO DAN,

PRAVLJIČNO DOPOLDNE,

IGRALNI DNEVI OB PETKIH Z IGRAČAMI OD DOMA,

IZDELAVA POGRINJKOV IN SLAVNOSTNO KOSILO.

UTRINKI

PRAZNIČNA VASICA V ENOTI KEKEC- ZGORNJI HODNIK

December smo začeli z uspešnim prazničnim bazarjem in delavnicami za starše in otroke.

Na delavnicah so starši z otroki izdelali različne izdelke in z nekaterimi smo okrasili naš vrtec.

Obiskali smo pravljično sobo v knjižnici, izdelali smrečico za igralnico, posejali božično žito, izdelali voščilnice in obeske za smrečice, se igrali s slanim testom in umetnim snegom.

Ogledali smo si predstavo po ruski ljudski zgodbi Rokavička v izvedbi strokovnih delavcev in z rajanjem in petjem zimskih pesmi praznovali prvi dan zime. V četrtek smo imeli slavnostno kosilo, otroke pa je obiskal tudi škrat, ki jim je povedal zgodbo in jih obdaroval. Otroci so mu v zahvalo zapeli pesem Kuža Pazi. v petek pa smo imeli čisto pravi kino.

PRAZNIČNI DECEMBER PRI POLŽKIH

Praznični december smo pri Polžkih pričeli z izdelovanjem okraskov iz slanega testa in krašenjem igralnice. Najprej smo zbrali sestavine za slano testo in iz njega izdelali okraske.

Naslednji dan smo izdelane okraske pobarvali s tempera barvami in ob tem neznansko uživali.

Na koncu pa je sledilo še okraševanje smrečice.

Polžki vsem želimo lepe praznične dni.

VESELI DECEMBER V ENOTI KEKEC

SPODNJI HODNIK

4.12. - 8.12.2023

Krasitev vrtca.

Postavljanje smreke in okraševanje z okraski, ki jih otroci izdelajo doma skupaj s starši.

Dopoldanske ustvarjalne delavnice na hodniku – izdelovanje dekoracije za na panoje na hodniku in dekoracije za okna.

Izdelava ogromne voščilnice.

Skupno druženje v garderobi (8. 12.) – Kamišibaj predstava – Rdeča putka (ameriška ljudska).

11.12. - 15.12.2023

Teden igrač – otroci lahko od doma prinašajo svoje igrače.

Obisk doma starejših občanov v Grosuplju.

Obisk gospoda Snežaka.

Sprehod po okrašenem Grosuplju.

Skupno druženje v garderobi (15.12.) – Kamišibaj predstava – Krokodil muzikant (Max Velthuijs).

18.12. - 22.12.2023

Obisk Božička v vrtcu.

Nastop otroškega pevskega zbora Pevčki.

Plesanje ob zimskih pesmih.

Skupno druženje v garderobi (22. 12.) – Kamišibaj predstava – Zimski prijatelji (M. C. Butler), urejanje frizur, poslikava obraza, slavnostni ples in slavnostno kosilo.