December 2025 enota Rožle
VESELI DECEMBER V ENOTI ROŽLE
1.12. - 31.12.2025
1. - 5. 12.
- Skupaj preberemo zgodbo za čaroben prehod v praznični čas
- Obisk kitarista
- Praznično krašenje vrtca
- Skupno prepevanje prazničnih pesmi
- Mlada upokojenka Melita nam pove pravljico
8. - 12. 12.
- Kamišibarije
- Izdelava prazničnih voščilnic
- Obisk Božička
- Pišemo otroške želje domačim …
- Obisk 1.B. iz OŠ Brinje
15. - 31. 12.
- Telovadba z Medvedki v DSO Grosuplje
- Obisk 1.A iz OŠ Brinje
- Koncert Mihaelovih tamburašev v kulturnem domu
- Pohod z lučkami
- Slavnostno kosilo
Zadnje dni pred božičem preživimo v veselem, sproščenem vzdušju v pričakovanju vsega kar prihaja … medse sprejmemo lučko miru, si ga podelimo tudi med seboj in si zaželimo srečno in srčno novo leto.
UTRINKI DEJAVNOSTI
V enoti Rožle smo si decembrski vsakdan, ki je že tako lep in prazničen obogatili z različnimi dejavnostmi. Začetek meseca je bil v znamenju krašenja vrtca. Na popoldansko delavnico smo povabili starše in brez otrok vrtec odeli v praznične barve. Iz sten je zasijalo modro zimsko nebo z zvezdami in luno. Z praznično okrašenim vrtcem smo si s toplimi besedami in še prijaznejšimi dejanji, polepšali december drug drugemu.
Skupaj smo prižgali praznične luči, postavili in krasili smrečico z okraski iz slanega testa, izdelali voščilnice, namizne dekoracije in še in še …
V Mestni knjižnici Grosuplje smo si ogledali razstavo Ane Čakš z naslovom Veseli december pri Cimetovi Gizelci, obiskali koncert Mihaelovih tamburašev, si ogledali gledališko predstavo v izvedbi strokovnih delavk VVZ Kekec Grosuplje – Miška išče prijatelja, se družili na skupnem pohodu z lučkami in obiskali DSO Grosuplje in varovancem v dar izročili kvačkane odeje, ki so delo dobrodelnih kvačkaric iz VVZ Kekec Grosuplje. Za dar se jim najlepše zahvaljujemo. Z varovanci DSO Grosuplje pa so otroci skupine Medvedki preživeli skupno dopoldne ob telovadbi in sladkih palačinkah.
V goste pa smo povabili Melito, ki nam je brala o Miklavževih pomarančah, prisluhnili smo tudi kamišibajem, ki so jih za nas povedale Katja, Taja, Darja in Ana. Obiskali pa so nas tudi prvošolci iz OŠ Brinje. Najpomembnejši obisk, obisk gospoda Božička, pa nam je vsem prinesel, poleg sladkega presenečenja, še poseben nasmešek na obraz.
Skavti so nam z lučjo miru prinesli tudi poslanico, ki povabi, da se ji pridružimo. Ne samo s toplimi besedami ampak tudi z dejanji, ki ogrejejo. Sredi predprazničnega vrveža torej podarimo drugemu del sebe. Topel objem in prijazna beseda štejeta!